Taşındık

Yeni Siteye Geçtik 5 Saniye İçinde Yönlendirileceksiniz.
mangawow.com

Yeni Siteye Geçtik 5 Saniye İçinde Yönlendirileceksiniz.  https://mangawow.com

Okunması Gereken Mangalar

Başlıktan anlayacağınız üzere uzun soluklu okunması gereken mangaları size tanıtacağım.

1 – Vagabond: Bu seri yılına göre en iyi çizimlere sahip seridir konusu ise bambaşka bir efsanedir tek sıkıntısı yarım kalmasıdır ama 327 bölüm sizi baya bi idare eder. Konusu ise 2 tane adam ünlerini duyurmak için savaşa katılıyor ve o savaştan sadece ikisi canlı çıkıyor. Ana karakter güçlü olmasına rağmen arkadaşı güçsüzdür ve bundan hoşnutsuz bir yerden sonra yolları ayrılır ana karakter tüm kıtada ismini duyurur arkadaşı ise boş gezenin boş kalfası olmuştur çizimlerden örnek atıyorum.

2 – Shamo: Ağır psikoloji içerir. 1998 yapımıdır. Japonya’da yaşayan Ryo Narushima 16 yaşındadır ve anne ve babasından gelen baskıya dayanamayıp annesini ve babasını katletmiştir. Ryo hapse girdi orda dışlandı kötü şeyler yaşadı ama hayatını koruyabilecek dövüş sanatı olan Karate ile tanıştı ve hayatta kalmaya başardı. Dışarı çıktı ve ismini duyurmaya çalıştı ama o yıllarda çok kötü olan bu olay yıllarca akılda kaldı bu yüzden adını duyuramadı ama bir dövüş turnuvası sayesinde adı tüm ülke tarafından korkuyla zihinlere kazındı. Uzun soluklu final veren seridir yavaş okumanızı söylerim çünkü hızlı okursanız sıkılırsınız. 334 bölümdür.

.

3 – Vinland Saga: Babası öldürülen Thorfin’in intikam dolu arayışını anlatıyor. Seri güzel aylık olarak çıkıyor +130 bölüm hâlâ devam etmektedir.

4 – Blade Of Immortal: Bu seri eskidir. Çizimleri de öyle ama konusu muhteşemdir. Tam hatırlamıyorum ama galiba kardeşini öldürmeye çalışan adamların hepsini öldürüp ”Yüz Adamın Katili” ünvanını alıyor. Ama hepsini öldürdükten sonra kendisi ölümle kıyım kıyıma geliyor. Yaşlı bir teyze gelip onu ölümsüz yapıyor. Ölümsüz olduktan sonra zaman geçiyor ve ana karakter ölümsüz olmak istemiyor. Yaşlı teyzede ona eğer 1000 kötü adamı öldürürsen seni ölümsüzlüğünden kurtaracağım diyor ve kabul ediyor. Babasının intikamını almak isteyen kızda Manji’yi buluyor ve intikamında yardım istiyor. Manji ilk başta kabul etmek istemese de ölümsüzlüğünden kurtulmanın yolunun bu adamları öldürmek olduğunu düşünüyor ve seri oradan itibaren Itto Ryu klanını yok etmekle devam ediyor.

5 – Jagaaaaaan: Bu serinin çizimleri gerçekten bi’ değişik hele de yüzleri. Hayattan sıkılmış olan Jagasaki trendeyken tuhaf bir canavarla karşılaşır ve bir takım olaylar geçtikten sonra canavar gücünü kazanır ve olaylar başlar.

6 – Berserk: Bunu bilmeyende yoktur herhalde ama yinede tanıtayım. Seinen türünün en iyi örneklerindendir. Tek bir kişinin ihanetiyle hayatı alt üst olan Gatz’ ın intikam almasını anlatıyor ben kısa yaptımda daha nasıl anlatabilirim bilemedim. +355 bölüme sahiptir bölümleri yavaş gelsede en azından geliyor.

7 – Sun-Ken Rock: Bana göre en iyi uzun soluklu mafia serisidir. 1 bu 2 Gangsta. Mafia tarafından babası öldürülen Kinato Ken’in lise yıllarında ki aşkı yüzünden Kore’ye gelir. Kore’ye geldiğinde ise işsizdir sevdiği kız ise polis memurudur. Kızla tesadüf eseri buluşur ve ona bir oyun şirketinde çalıştığı hakkında yalan söyler. Gece stadta bir şeyler yerken mafia gelir ve stadı dağıtır stadın sahibinden zorla para almaya çalışır. Morali oldukça düşük olan Kinato sinirlenir ve adamları döver. Bunları döverken bir mafia üyesi bunun ne kadar güçlü olduğunu görür ve bir takım olaylar sonucunda mafia babası yapar ve olaylar gelişir. Ve en beğendiğim sanatkâr Boichi’ nin eseridir Origin serisinide okumanızı isterim. Burada ki Kinato’nun 2048’te ki halini 2 bölümünde yer ediniyor.

Aklıma geldikçe eklemeler yapacağım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Siteye Geçtik 5 Saniye İçinde Yönlendirileceksiniz.  https://mangawow.com